– Informacja dotycząca pomocy Ukraińcom

W obliczu tak dramatycznej wojennej sytuacji, w jakiej znaleźli się Ukraińcy pragniemy wyrazić swoją ogromną wdzięczność wszystkim mieszkańcom Gminy i Parafii Dubienka oraz osobom spoza naszego terenu, którzy od momentu wybuchu wojny na Ukrainie wykazali się wielką empatią na losy uchodźców, przyjmując ich pod swój gościnny dach, jak również uczestnicząc w zbiórce zorganizowanej na dubienieckiej plebanii.

Podziękowania kierujemy ku harcerzom, wolontariuszom, którzy nie szczędzili swojego czasu i sił na pomoc tym nieszczęśliwym Ludziom. Jesteśmy z wszystkich Państwa szczerze dumni. Jednocześnie zwracamy się do wszystkich z gorącą prośbą, abyśmy nie zaniechali dotychczasowej pomocy. Musimy mieć świadomość, że jest to dopiero początek, a Osoby przybyłe do Polski z Ukrainy, których liczba przekroczyła już milion to tylko część tych, których się w naszym kraju spodziewamy.

Bardzo zatem Państwa prosimy: pomagajmy nadal, ile i jak kto może, gdyż każda nawet najdrobniejsza pomoc przyczynia się do ulżenia ludzkiej niedoli dziejącej się na naszych oczach.

Dary w dalszym ciągu można przynosić na plebanię od poniedziałku do soboty w godzinach 15:00 – 16:30.    

Wróć go góry