– JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN PANI MARII CHIL

Nie często się zdarza, aby tradycyjnie śpiewane „sto lat”, z racji chwili modyfikowano w sekwencji życzeń na lat „sto pięćdziesiąt”.

Tak właśnie było 8 marca 2020 roku w Dubience, gdzie obchodziła jubileusz swoich setnych urodzin Pani Maria Chil. W tym wyjątkowym dniu Jubilatce towarzyszyła rodzina, przedstawiciele władz samorządowych Gminy Dubienka oraz proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Dubience Ks. Piotr Ciećkiewicz.

Wójt Gminy Dubienka Pani Krystyna Deniusz – Rosiak zwracając się do Szanownej Jubilatki powiedziała, że setne urodziny to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica. Dane było Pani Marii Chil przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć radości, ale
i trudów z nim związanych, to czas wypełniony pracą i poświęceniem dla rodziny i ojczyzny. Życzyła Pani Marii dalszych lat w dobrym zdrowiu oraz aby każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób bliskich.

Do życzeń złożonych Jubilatce przez Panią Wójt dołączyli się: przedstawiciel Urzędu Stanu Cywilnego Dubienka, Przewodniczący Rady Gminy Dubienka Pan Mieczysław Neczaj, Sołtys miejscowości Dubienka Pani Krystyna Jagodzińska oraz proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Dubience Ks. Piotr Ciećkiewicz.

Na uroczystości urodzinowej został solenizantce wręczony list gratulacyjny Premiera Mateusza Morawieckiego, w którym dziękował Pani Marii za wszelkie trudy minionych lat oraz za lekcję życiowej wytrwałości. Złożył najlepsze życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata. Jednocześnie podkreślił istotną rolę seniorów w kształtowaniu postaw moralnych młodego pokolenia. Uroczystość uświetnił tort, a na ręce Dostojnej Jubilatki został przekazany dyplom i bukiet kwiatów.

Uczestnicy tej wzruszającej i niecodziennej uroczystości zaśpiewali Dostojnej Jubilatce „150 lat”.

Pani Marii Chil córka Stanisława i Balbiny, z domu Neczaj urodziła się 8 marca 1920 roku w miejscowości Ziemlica na Wołyniu. W czasie II Wojny Światowej w latach
1942-1945 Pani Maria przebywała na robotach przymusowych w Niemczech. W roku 1946
w Gdyni zawarła związek małżeński z Henrykiem Chilem i zamieszkała razem z nim
w miejscowości Kajetanówka, gdzie wspólnie wychowywali dwóch synów i prowadzili gospodarstwo rolne.

Wróć go góry